U weet waarschijnlijk: alle gemeenten in Nederland krijgen dit jaar in totaal €150 miljoen voor een sociaal noodpakket. Dit pakket is beschikbaar omdat de coronacrisis een grote impact heeft op het sociaal en mentaal welzijn van mensen. Na ons laatste nieuwsalert is nu duidelijk geworden hoe de middelen worden verdeeld over alle gemeenten in Nederland. U leest hier hoeveel uw gemeente ontvangt.

 

Extra middelen

Vanwege de coronacrisis krijgen gemeenten extra middelen, omdat zij financiële gevolgen ervaren van deze crisis. Op 12 februari 2021 is een sociaal noodpakket aangekondigd, waar gemeenten een belangrijke rol in hebben. Zij worden in de gelegenheid gesteld om extra inzet te plegen voor de bestrijding van eenzaamheid, begeleiding van kwetsbare groepen en ondersteuning van jeugd en jongeren. Feitelijk kunnen nagenoeg alle onderdelen van het sociaal noodpakket uitstekend rond eenzaamheid worden ingezet.

 

Toekenning middelen

Gemeenten krijgen de middelen uiteindelijk via het Gemeentefonds van het Rijk. Daarbij geldt dat de middelen vrij besteedbaar zijn. Ondanks de aanleiding en toelichting rond de middelen, betekent dit dat gemeenten helemaal zélf mogen bepalen waar ze de gelden aan uitgeven. Het gaat om incidentele middelen. Dat betekent dat de middelen eenmalig beschikbaar komen. Ze zouden zomaar gebruikt kunnen worden om de lokale aanpak via coördinatie en ondersteuning een enorme impuls te geven!

 

Tot meer dan €1 miljoen per gemeente

Hieronder ziet u per gemeente welke bedragen zij ontvangen. Daarmee hebt u inzicht in de orde van grootte: Vlieland krijgt €2.300 en Amsterdam en Rotterdam meer dan €1 miljoen voor de bestrijding van eenzaamheid bij ouderen. Met inzicht in deze bedragen kunt u beter meedenken met de gemeente en andere maatschappelijke partners over een verstandige lokale aanpak. Met de volgende verantwoording:

  • De cijfers zijn gebaseerd op het Rekenblad ‘Vierde pakket maatregelen coronacrisis’ en zoals toegelicht in de Bijlage Compensatiepakket coronacrisis medeoverheden maart 2021: verdeling over gemeenten van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
  • Het gaat om bedragen die gemeenten voor 2021 zullen ontvangen.
  • In één kolom staan de middelen die expliciet voor ‘bestrijden eenzaamheid ouderen’ zijn bedoeld.
  • De kolom ‘Overig steunpakket’ is een optelsom van de bedragen voor:
    • extra begeleiding kwetsbare groepen;
    • perspectief jeugd en jongeren;
    • jongerenwerk jeugd;
    • mentale ondersteuning jeugd;
    • activiteiten en ontmoetingen jeugd.
  • Alle bedragen zijn afgerond op hele euro’s.
  • Tip: gebruik de zoekfunctie rechtsboven de tabel om uw gemeente te selecteren.

 

Overzicht bedragen sociaal steunpakket 2021 (alle bedragen in euro’s)

GemeenteEenzaamheid ouderenOverig steunpakket
's-Gravenhage8397413609139
's-Hertogenbosch296704817770
Aa en Hunze70860111443
Aalsmeer62183120907
Aalten64286127585
Achtkarspelen58554138767
Alblasserdam4189391839
Albrandswaard46932102139
Alkmaar227148592890
Almelo152491463285
Almere2618051165895
Alphen aan den Rijn225044512059
Alphen-Chaam2486536646
Altena116593217743
Ameland905613701
Amersfoort248910788216
Amstelveen185286390962
Amsterdam11670735524028
Apeldoorn363147884453
Appingedam--
Arnhem2607741039778
Assen146432383474
Asten3971669791
Baarle-Nassau1944831650
Baarn62719121944
Barendrecht90645198026
Barneveld102761225528
Beek4318775349
Beekdaelen98112166060
Beemster2113138827
Beesel3372165288
Berg en Dal91381172557
Bergeijk4374570417
Bergen L3295361720
Bergen NH102193127759
Bergen op Zoom154132390369
Berkelland115257202036
Bernheze69177122808
Best60689127873
Beuningen53726108830
Beverwijk79990219533
Bladel4658482027
Blaricum3012441309
Bloemendaal6641180851
Bodegraven-Reeuwijk74352131299
Boekel2126841226
Borger-Odoorn66832121196
Borne54052102505
Borsele4923593432
Boxmeer71554132576
Boxtel77476152144
Breda359612946121
Brielle4099968172
Bronckhorst99248154250
Brummen5571499274
Brunssum73490175594
Bunnik3578253980
Bunschoten3791878802
Buren57881101859
Capelle aan den IJssel144529380625
Castricum94505137707
Coevorden90676173731
Cranendonck5260190204
Cuijk56945126643
Culemborg55462139664
Dalfsen63803110616
Dantumadiel4447095593
De Bilt109209181541
De Fryske Marren126574223231
De Ronde Venen97429169390
De Wolden6149999188
Delft173380512929
Delfzijl--
Den Helder135252336165
Deurne74058147991
Deventer192880570399
Diemen49340144959
Dinkelland61573104021
Doesburg3046065508
Doetinchem128120319568
Dongen58796117579
Dordrecht241631708514
Drechterland4472374790
Drimmelen65296111559
Dronten78412184180
Druten3913890862
Duiven50623112766
Echt-Susteren85712161240
Edam-Volendam80621138133
Ede227905533438
Eemnes2005834486
Eemsdelta119348281678
Eersel4579678097
Eijsden-Margraten6883099214
Eindhoven4112251334322
Elburg4803695738
Emmen259859616192
Enkhuizen4296695482
Enschede298923975381
Epe88920158333
Ermelo66411131375
Etten-Leur94894209422
Geertruidenberg4778496676
Geldrop-Mierlo92054184198
Gemert-Bakel63971130829
Gennep4230485715
Gilze en Rijen59017121791
Goeree-Overflakkee115215215106
Goes94820209006
Goirle58333102145
Gooise Meren129488246914
Gorinchem71344208564
Gouda148126395030
Grave2975653671
Groningen3597281276768
Gulpen-Wittem4280964684
Haaksbergen62004109632
Haaren--
Haarlem293128852556
Haarlemmermeer278750659187
Halderberge75446145369
Hardenberg120074273189
Harderwijk93937245869
Hardinxveld-Giessendam3597271369
Harlingen4204187528
Hattem2857848740
Heemskerk91928189968
Heemstede77108111876
Heerde4630179006
Heerenveen115804260809
Heerhugowaard108252275958
Heerlen212170634456
Heeze-Leende4156763473
Heiloo6661196458
Hellendoorn84197163589
Hellevoetsluis90729194134
Helmond168836515481
Hendrik-Ido-Ambacht54778120835
Hengelo O172149455678
Het Hogeland118528245528
Heumen4168368125
Heusden97481197096
Hillegom4865796700
Hilvarenbeek3706659018
Hilversum180711456360
Hoeksche Waard206238349453
Hof van Twente92832151089
Hollands Kroon106117198527
Hoogeveen127237307987
Hoorn150166395060
Horst aan de Maas97313176911
Houten79737192208
Huizen102141193629
Hulst73037126864
IJsselstein63519157456
Kaag en Braassem59732102823
Kampen97387254414
Kapelle2829448923
Katwijk124923285897
Kerkrade123556307212
Koggenland4925681487
Krimpen aan den IJssel75436131210
Krimpenerwaard125449225814
Laarbeek5283293175
Landerd3637162050
Landgraaf99827223678
Landsmeer2627442528
Langedijk61930114356
Lansingerland101247218039
Laren3703444363
Leeuwarden243146715397
Leiden202988629289
Leiderdorp65433117745
Leidschendam-Voorburg184771375274
Lelystad146864457028
Leudal92580150835
Leusden70261114701
Lingewaard106622200450
Lisse5500995414
Lochem99858146879
Loon op Zand55504105407
Lopik2676851865
Loppersum--
Losser56619108625
Maasdriel4992997907
Maasgouw67410115434
Maassluis80547178388
Maastricht276173681558
Medemblik99974192909
Meerssen5355884419
Meierijstad177818354790
Meppel71281174088
Middelburg115152252444
Midden Drenthe83114146724
Midden-Delfland3862262514
Midden-Groningen142583363451
Mill en Sint Hubert2519147911
Moerdijk85354164601
Molenlanden87310153662
Montferland89551173174
Montfoort U2870448755
Mook en Middelaar2233030510
Neder-Betuwe4402995841
Nederweert4203071743
Nieuwegein135126328081
Nieuwkoop62582113518
Nijkerk85890175694
Nijmegen3005541024470
Nissewaard179217469159
Noardeast-Frysl‰n100679231541
Noord-Beveland2187830989
Noordenveld89162145241
Noordoostpolder88720215377
Noordwijk100763185687
Nuenen c.a.6369788392
Nunspeet60027121400
Oegstgeest5322191417
Oirschot4246168852
Oisterwijk81294139295
Oldambt99995241076
Oldebroek4733193893
Oldenzaal78002161383
Olst-Wijhe4149481391
Ommen4280977110
Oost Gelre69409131384
Oosterhout132054280155
Ooststellingwerf64507131308
Oostzaan2112036268
Opmeer2643245243
Opsterland67926133966
Oss193490477565
Oude IJsselstreek98586197952
Ouder-Amstel3059757479
Oudewater2240338144
Overbetuwe98081194410
Papendrecht75488146017
Peel en Maas102583189427
Pekela2932477400
Pijnacker-Nootdorp86532203859
Purmerend171581444986
Putten53390100649
Raalte87910162900
Reimerswaal4116893697
Renkum93379149485
Renswoude855116452
Reusel-De Mierden2796852337
Rheden120158240758
Rhenen4519685806
Ridderkerk120022229495
Rijssen-Holten75877162473
Rijswijk124555297698
Roerdalen5830295503
Roermond131171351755
Roosendaal175557426546
Rotterdam10533214663978
Rozendaal45654738
Rucphen54105112840
Schagen119454196445
Scherpenzeel2002637015
Schiedam143940476866
Schiermonnikoog28614151
Schouwen-Duiveland97303150650
Simpelveld2910351619
Sint-Anthonis2661148338
Sint-Michielsgestel66453115385
Sittard-Geleen233764558244
Sliedrecht53642131514
Sluis69903105495
Smallingerland125870312966
Soest110576214263
Someren4124179140
Son en Breugel4087367490
Stadskanaal84134202966
Staphorst2797856909
Stede Broec5045595864
Steenbergen55861112487
Steenwijkerland103887212681
Stein71986122738
Stichtse Vecht140490260651
Sudwest Fryslan213285439613
Terneuzen144771285343
Terschelling1213817603
Texel3662459995
Teylingen76887141689
Tholen52496111882
Tiel80305238384
Tilburg3954371272139
Tubbergen4339878569
Twenterand67515158189
Tynaarlo86879142428
Tytsjerksteradiel79117145015
Uden95115208373
Uitgeest2600146425
Uithoorn57387126193
Urk2138367881
Utrecht3920711875675
Utrechtse Heuvelrug128194215715
Vaals2971452491
Valkenburg aan de Geul5035080791
Valkenswaard83608150684
Veendam65769170806
Veenendaal127027339676
Veere6228876609
Veldhoven103540205171
Velsen146895331612
Venlo234353591099
Venray98481223448
Vijfheerenlanden120242259608
Vlaardingen163724436454
Vlieland22824742
Vlissingen111407257805
Voerendaal3545652387
Voorschoten62856103689
Voorst61457107122
Vught70839136615
Waadhoeke107021222434
Waalre4395566334
Waalwijk109377243991
Waddinxveen60458123873
Wageningen67274165962
Wassenaar70955102790
Waterland4516565656
Weert123366262440
Weesp4133694649
West Betuwe104718197564
West Maas en Waal4298780754
Westerkwartier137376283624
Westerveld5874387647
Westervoort3174474264
Westerwolde71039144402
Westland225118462791
Weststellingwerf65328133057
Westvoorne4144156592
Wierden5464194355
Wijchen92243189903
Wijdemeren6113190039
Wijk bij Duurstede5049795180
Winterswijk71165150241
Woensdrecht5608294014
Woerden104634217403
Wormerland4013768529
Woudenberg2672650612
Zaanstad302605893478
Zaltbommel55146118827
Zandvoort4732186683
Zeewolde3161785010
Zeist143224335205
Zevenaar112322218246
Zoetermeer252391677292
Zoeterwoude1877536963
Zuidplas85585170826
Zundert5118195530
Zutphen111250280054
Zwartewaterland4086387527
Zwijndrecht106832236352
Zwolle215336677463

Informatie

Publicatiedatum 8 april 2021
Laatste aanpassing  8 april 2021
Bron Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
Onderwerpen Budget en sociaal noodpakket
Schrijft u zich in voor de nieuwsbrief:

Wellicht ook interessant voor u